Aktuality

Sušické ženy obhájily počtvrté v řadě 3.místo v II. atletické lize

V sobotu 22.8. se v Pacově konalo závěrečné 4.kolo atletické ligy žen.  Vysněným cílem pro sušické atletky  bylo udržet po třech kolech průběžné druhé místo. Věděli jsme však, že s výrazně oslabeným týmem proti nabitému domácímu družstvu Pacova  jsou šance velmi malé.  Pacov nastoupil ve větším počtu závodnic , zvítězil a porazil i jindy suverénní družstvo z Chebu.  Sušická děvčata  obsadila v tomto kole třetí místo a již počtvrté v řadě mu patří tato příčka i v celkovém pořadí  2. ligy.

Bohužel,  naše družstvo se sešlo v malém počtu. O to více si ceníme závodnic, které přijely a dopředu si dle termínové listiny našly čas.  Při zahajovacím skoku o tyči, naší silné disciplině, získaly Tereza Schejbalová (hostující závodnice z AK ŠKODA Plzeň), Mariana Malá  a Adéla Brožová  23 bodů za umístění na 2.,3. a 5.místě. Největším překvapením  byl  návrat vrhačky Radky Hambergrové, která po dlouhé nemoci  chtěla našemu družstvu pomoci.  Nastoupila ve všech třech svých disciplínách a předvedla všem, jak vypadá obětavost pro družstvo. V hodu diskem dokonce senzačně zvítězila!

Nebýt její nemoci a neúčasti v předchozích kolech, asi bychom letos bojovali dokonce i o první místo v soutěži.  Další naší parádní disciplinou byl hod kladivem, kde suverénně  zvítězila   dorostenecká mistryně ČR  Katka Skypalová ml.  Její maminka Kateřina  byla ve stejné disciplině třetí a spolu s další veteránkou Ivanou Vítovcovou nastupovaly ještě v hodu  diskem a vrhu kulí  a obsazovaly též  bodované pozice.Velkou radost všem udělala věkem teprve dorostenka Jana Hošková, která na 100m překážek, 400m překážek a v trojskoku vybojovala krásných 22 bodů, navíc na trati 400m překážek a v trojskoku si vytvořila osobní rekordy.

Na dlouhých tratích si za výkony zaslouží pochvalu Vanda Holá, která obsadila na trati 5 000m krásné 6. Místo a následně vybojovala i na trati 1500m místo sedmé.  Z dalších hostujících závodnic  obsadila Barbora Hoftová na 800m výborné  druhé místo a na poloviční distanci byla pátá. Tereza Jakschová získala bod ve sprintu na 100 m.  Chtěl bych však  poděkovat všem závodnicím, trenérům a podpůrnému týmu za letošní reprezentaci   atletického oddílu TJ Sušice.

Bodový stav – 4.kolo :

1.TJ Slavoj Banes Pacov (173 bodů), 2. SKP Union Cheb - klub atletiky (172), 3. TJ Sušice (145), 4. TJ Spartak Vlašim (132), 5. SK Čtyři Dvory Č.Budějovice (106), 6. Atletika Klatovy (87), 7. TJ Baník Stříbro (73).

Celkový bodový stav  2. Ligy 2015 :
1. SKP Union Cheb - klub atletiky (26 hlavních bodů), 2.TJ Slavoj Banes Pacov (23), 3. TJ Sušice (22), 4. SK Čtyři Dvory Č.Budějovice (14), 5. TJ Spartak Vlašim (12), 6. Atletika Klatovy (12), 7. TJ Baník Stříbro (4).
 

Martin Jiroušek, vedoucí družstva žen

<< Zpět na předchozí stránku