Aktuality

Sušické atletky přepisovaly historii

Šokem pro soupeřky a obrovským překvapením pro sušické ženy skončilo  1. kolo letošní soutěže 2. atletické ligy. Závody se konaly v neděli  14. května v Praze na stadionu  Děkanka, domovském  sportovišti  Spartaku Praha 4. Sušická děvčata nastoupila  v rekordním startovním poli  13-ti družstev z krajů  Karlovarského, Plzeňského, Středočeského, Prahy a kraje Vysočina. Tolik  týmů soutěž 2. ligy žen dosud nepamatuje.  Naše ambice byly skromné. Družstvo letos tvoří  převážně starší žákyně a dorostenky, několik opor tradičně  opět chybělo a konkurence větších  atletických klubů budila respekt. Sušické závodnice však prakticky v každé disciplině trpělivě sbíraly body a dařilo se i našim mladým žákyňkám. Asi v polovině soutěže jsme  držely výborné  druhé místo. Věděli jsme, že závěr soutěže nemáme silný. Na dvoustovce  a v krátkých  štafetách  nikdy moc bodů  neporeme. Nicméně po sečtení bodů  přiběhnul   z kanceláře vedoucí družstva  a předseda sušického oddílu Martin  Jiroušek se slovy: „Mám pro vás  takovou divnou zprávu. To druhé místo jsme neudrželi,  jsme totiž první !“ Zavládlo všeobecné nadšení.  Poprvé v historii sušické atletiky družstvo žen zvítězilo v soutěžním kole 2. Ligy !  Pochvalu si zaslouží všechna děvčata, která v Praze v sušickém dresu nastoupila.  Výrazná byla  pomoc hostujících závodnic z plzeňské  Viktorky od trenéra  Rodka, zejména  4. místo  Nikoly  Steinerové v dálce.  Stejně tak  děvčata hostující  z pražské  Slávie bodově významně přispěla, nejvíce Denisa Slámová 2. místem na 400 m překážek.  Největší  oporou  však  byla   zkušená vrhačka Radka Hambergerová, která v kouli, disku a oštěpu nasbírala 26 bodů, tedy pětinu celkového bodového zisku celého  družstva !  Výborně si počínaly  Adéla Fořtová a Veronika Simetová na osmistovce, kde bodovaly obě   v osobních rekordech.  Spolehlivě bodovala na překážkách a v trojskoku juniorka Jana Hošková. Nově do týmu bezvadně zapadla Nela Korešová z Písku  a při svém prvním startu na 400 m získala 2. místo. Žákyně  Míša  Šantrůčková si  zvyká na soutěže se staršími soupeřkami a po vyrovnaném „osobáčku“  2,40 m ve skoku o tyči přispěla družstvu čtvrtým místem. Ve stejné disciplině excelovala zkušená Mariana  Malá a výkonem  3 m vybojovala 2. místo.  V hodu kladivem sice žákyně Míša Míčková  mohla startovat pouze mimo bodování, ale veze si z Prahy další vylepšení osobního rekordu (30,72 m). Skvělý  výsledek sušických atletek je velkým zadostiučiněním zejména pro vedoucího družstva Martina Jirouška, který týmu   obětavě zajišťuje  veškerý servis.  Poděkování patří  i  šéftrenérce Gábi Fojtové a  trenérům Svobodovi, Havlovi  a Čurdovi za přípravu závodnic.  Již 3. června budeme  na domácím stadionu v Sušici pořádat  2. ligové kolo  žen i mužů. Na startu bude přes 300 závodnic a závodníků.  Přijďte se podívat na pěknou atletiku a fandit sušický děvčatům  v boji o přední  ligové pozice !