Aktuality

Smutná zpráva přišla ze Sušice, zemřel Ladislav Nešpor

S velkým zármutkem sdělujeme sportovní veřejnosti, že ve věku nedožitých 82 roků zemřel po dlouhé nemoci Ladislav Nešpor ze Sušice.

Odchází člověk, který byl dlouholetým pilířem sušické atletiky. Byl obětavým funkcionářem, organizátorem řady význačných atletických podniků a hlavně skvělým trenérem.

Trenérská škola Ladislava Nešpora sklízela největší úspěchy hlavně v sedmdesátých letech, kdy jeho svěřenci Farták, Uher, Krčmář, Synek, Z. Nešpor a další přiváželi do města pod Svatoborem medaile z mistrovství republiky.

Velké zásluhy má také na výstavbě a modernizaci atletického zázemí krásného stadionu v Sušici.

Tak jako pro spoustu fanoušků i pro něj byl velkým zážitkem mítink 8. září loňského roku. To se v Sušici pod vedením jeho syna Zdeňka uskutečnilo velmi zdařilé finále mistrovství České republiky družstev mužů a žen v atletice. A na tribuně stadionu, kde Ladislav Nešpor z čestného místa sledoval nádherné výkony českých atletů, vyzařovalo z jeho očí a tváře velké uspokojení nad nádhernou sportovní akcí, kterou jeho bývalí svěřenci dokázali skvěle zorganizovat.

Odešel velikán sušického sportu, čest jeho památce!

Poslední rozloučení se zesnulým Ladislavem Nešporem se uskuteční v pátek 11. ledna v 11.00 hodin v kostele Matky Boží v Sušici.

Klatovský deník, 10. ledna 2008

<< Zpět na předchozí stránku