Aktuality

Pro začátek 3. místo

Letošní Oblastní mistrovství družstev mužů Plzeňského a Karlovarského kraje odstartovalo prvním soutěžním kolem na stadionu v Sušici. Domácí družstvo nastoupilo s odhodláním vylepšit své loňské nelichotivé umístění. Favoritem soutěže je tým z Karlových Varů, který sestoupil z 2. atletické ligy a od prvního kola dokazuje, že bude v této soutěži nejlepší. Sušice dlouho úspěšně bojovala o druhé místo, aby nakonec těsně podlehla svým soupeřům z Domažlic. Domácím borcům však nelze mnoho vytýkat, mnozí podali výkony na hranici svého současného maxima. Suverénní byl Richard Synek . Ačkoliv se nyní sportu věnuje již jen rekreačně, zvítězil na stovce a v závěrečně štafetě na 4x400 m předvedl úžasnou, byť neúspěšnou „stíhačku“ domažlických soupeřů. Jeho mladší bratr Petr získal druhé a třetí místo na 100, resp. 200 metrů. Osobní rekord na 400 m překážek si vytvořil Karel Šedina, ve vrhu koulí se totéž podařilo Karlu Brejchovi a na 800 m předvedl „osobáček“ také mladý zadovský lyžař Jakub Šraděja. V tyči pomohl vítězstvím Radek Patlejch, v hodu oštěpem a v dálce zabodoval mezi muži dorostenec René Hamberger a na patnáctistovce získal druhé místo Jan Paták. Obětavě nastoupili za družstvo i veteráni Míra Potužák, Vašek Svoboda a Petr Krčmář. O těsné prohře s Domažlicemi tak rozhodlo jejich větší startovní nasazení a absence některých klíčových domácích závodníků . Zcela bez zastoupení sušických závodníků byla výška a trojskok. Na druhé straně příjemným překvapením byl výkon a body teprve šestnáctiletého Pavla Štěpáníka v náročném závodě na 5 000 metrů. Absolutně nejlepším výkonem závodů byl však hod diskem karlovarského Petra Vukliševiče, který dosáhl vynikajících 56, 71 m, se kterými by úspěšně bodoval i v atletické extralize. Přesto, že v našem městě právě vrcholily tradiční „Dny Sušice“, pořadatelský a rozhodcovský sbor domácího oddílu závody v pohodě zvládnul. Za obětavost a přístup patří všem upřímné poděkování.

Z nejlepších výkonů sušických závodníků : 100 m : 1. Synek R. 11,22 s, 3. Synek P. 11,67 s, 4. Pádecký P. 12,54 s, 200 m : 2. Synek P. 23,84 s, 6. Kortus 26,84 s, 1500 m: 2. Paták 4:22,35 min., 400 m překážek : 1. Šedina 58,69 s, 800 m : 2. Šraděja 2:02,38 min. 5 000 m : 5. Štěpáník 18:20,60 min. dálka : 3. Hamberger 5,94 m, 5. Pádecký P. 5,62 m, tyč : 1. Patlejch 3,50 m, 2.Šedina 3,40 m, oštěp : 3. Hamberger 50,92 m, koule: 4. Brejcha 12, 67 m, 4x400 m : 2. Sušice „A“ 3:39,63 min.