Aktuality

Medaile z krajského mistrovství atletů

Početně velmi malá výprava sušických atletů se zúčastnila 2. června Oblastního mistrovství jednotlivců sdruženého Plzeňského a Karlovarského kraje v  dorosteneckých, juniorských a  dospělých kategoriích, které se konalo v Domažlicích. Závodům přálo letos výjimečně pěkné počasí, takže jsme byli svědky mnoha nejlepších osobních výkonů od zúčastněných závodníků. A nutno podotknout, že významný podíl na tom měli i zástupci atletiky TJ Sušice.

Výborných výsledků dosáhla dorostenka Radka Hambergerová, která postupně zvítězila ve všech třech vrhačských disciplinách, ve kterých startovala. V hodu 500 g oštěpem dosáhla výkonu 37,28 m, v hodu 1 kg diskem doletělo její náčiní na 35,78 m a ve vrhu koulí o hmotnosti 3 kg byl její výkon 12,26 m. Zejména výkon v hodu diskem je velice kvalitní a Radku aktuálně staví na 4. místo českých tabulek. Všechny dosažené výkony jsou i jejími dosavadními osobními rekordy.

Radka Hambergerová

Další sušická reprezentantka Martina Brejchová excelovala na běžeckém ovále v kategorii žen. Nejdříve zvítězila v běhu na 800 m a pokračovala ve zlepšování svých časů, tentokrát se stopky zastavily na hodnotě 2:15,32 min. Za 3 hodiny poté vyhrála Martina i překážkovou čtyřstovku, také v novém  osobním rekordu - 65,89 s.

Obdobné mistrovství, ale v kategorii mladšího a staršího žactva, proběhlo 26. května ve Stříbře za trvalého deště na samé hranici regulérnosti pro pořádání atletických závodů. Jedinou medaili zde získal pro Sušici rychlý Dominik Tesař mezi staršími žáky v závodě na 100 m překážek, kde doběhl třetí v čase 18,06 s. Ve Stříbře na sebe výrazně upozornila i další sušická naděje Adélka Brožová. Mezi staršími žačkami obsadila 5. místo v běhu na 100 m překážek časem 18,06 s a ještě přidala 4. místo na trati 200 m překážek za výkon 34,46 s.

Mezi staršími žáky byl Dominik Tesař 7. ve skoku vysokém (1,46 m) a rovněž 7. místo obsadil i ve skoku dalekém (4.50 m). Další dobrá umístění v přeboru získala děvčata – mezi staršími žákyněmi Vendula Paroubková (6. místo za 7,93 m ve vrhu koulí) a Anna Marie Janošíková mezi mladšími žákyněmi (10. místo ve skoku dalekém za výkon 3,61 m a 7. místo v běhu na 800 m v čase 2:52,02 min.).

Na nejlepší ze sušických atletů a atletek čekají ještě mistrovství České republiky, kde nejvyšší ambice na přední umístění má vrhačka Radka Hambergerová. Ale už samotná účast na přeboru republiky bude pro vybrané sušické závodnice a závodníky úspěchem, jejich nominace totiž musí být podložena umístěním do 20. místa v průběžných celostátních tabulkách. Je však trochu smutné, že se přebornických závodů jednotlivců západočeské oblasti zúčastnilo tak málo sušických zástupců. Ti co startovali předvedli sice špičkovou reprezentaci svého klubu i města, ale atletů schopných umístění v rámci západočeské oblasti máme v Sušici přece jen určitě více. Budiž to námětem k zamyšlení pro trenéry, ale i rodiče závodníků.