Aktuality

Medaile z atletiky pod střechou

Halová atletika se stala v dnešní době prakticky rovnocennou soutěžní záležitostí vedle  klasické letní dráhové atletiky. Avšak závodění v podmínkách speciálních atletických hal je možné stále pouze na několika místech naší republiky. V sobotu 11. února se proto  výprava sušických atletek - žákyň vydala na pražský Strahov do tamní přetlakové haly. Zde se konalo halové Mistrovství Plzeňského kraje všech žákovských kategorií.  Naše děvčata, mezi kterými je řada těch, které s královnou sportu teprve začínají, se ve velmi početné krajské konkurenci vůbec neztratila.

Výborná byla  běhu na 800 m Veronika Simetová, která získala stříbrnou medaili za druhé místo s odstupem pouhých 3 setin vteřiny za vítězkou! Je nepochopitelné, že pořadatelé naši závodnici zařadili do horšího „B“ běhu, takže se s celkovou vítězkou discipliny nemohla utkat v přímém souboji.

Veronika Simetová
Veronika Simetová oslavuje stříbrnou medaili z běhu na 800 m

Další stříbrnou medaili získala ve vrhu koulí Míša Míčková v osobním rekordu 9,19 m a konečně třetí stříbrnou vybojovala ve skoku o tyči naše začínající tyčkařka Michaela Šantrůčková svým základním výkonem 1,90 m. Bronzovou medaili za třetí místo přidala ve skoku vysokém Kateřina Kornová výkonem 1,36 m.

Další pěkné umístění (5. místo) zaznamenala štafeta na 4 x 200 m v sestavě, Šantrůčková, Míčková, Schafhasuserová a Párecká. Sedmé místo ve skoku vysokém  a 12. místo ve skoku dalekém si připsala Klára Kaderová, sedmé místo ve vrhu koulí vybojovala Marie Fornousová. Smolný závod absolvovala Katka Rendlová mezi mladšími žákyněmi na překážkové šedesátce. Ve výborné pozici zakopla o poslední „plůtek“ a musela se spokojit se 13. místem. Mezi mladšími žákyněmi ještě zaujala svým výkonem 3,67 m ve skoku dalekém Michaela Holečková, které tento výkon stačil na 14. místo.

Ačkoliv v této věkové kategorii nejsou medaile zdaleka tím nejdůležitějším měřítkem, získané medaile jistě potěší. Trenéři Václav Svoboda a Jaroslav Havel mohou mít ze svých svěřenkyň radost. Vždyť nejen medaile a přední umístění , ale i další starty Kláry Kaderové, Magdaleny Párecké, Marie Fornousové, Jany Schafhauserové, Martiny Oudové, Michaely Holečkové, Julie Potužákové, či Anežky Smetanové,  přispěly ke zviditelnění žákovské sušické atletiky na krajské úrovni. Záleží nyní jen na tréninkové poctivosti  těchto mladých nadějí, zda se jejich jména budou i v budoucnu vyskytovat ve výsledkových listinách atletických soutěží.