Aktuality

Medaile z mistrovství ČR

Velkým úspěchem pro sušickou atletiku skončilo mistrovství České republiky ve vícebojích. Starší žák René Hamberger vybojoval v této mistrovské soutěži výborné 3. místo v žákovském devítiboji a získal tak pro sušický oddíl po několika letech čekání opět medaili z přeboru republiky.Tento vrcholný domácí sportovní podnik se konal v hanácké metropoli Olomouci ve dnech 8. a 9. června a startovali zde vícebojařky a vícebojaři všech věkových kategorií na základě splnění účastnických limitů. Výsledné pořadí v kategorii starších žáků bylo více než vyrovnané : 1. Svoboda -TJ Bohumín (4 870 bodů) 2. Dvořák - USK Praha (4 870 bodů) 3. Hamberger – TJ Sušice (4727 bodů). O pořadí na prvním a druhém místě muselo rozhodnout pravidlo o vyšším počtu lepších umístění v jednotlivých disciplinách. René Hamberger dosáhl následující vesměs velmi pěkné výkony v jednotlivých disciplinách : 60 m: 7,99 s, dálka: 5,40 m, výška : 1,54 m, tyč: 2,70 m, koule: 12,76 m, disk : 38,06 m, oštěp : 47,35 m, 100 m př. : 15,30 s, 1000 m : 3: 18.39 min.

Je vidět, že René těžil zejména z vrhačských disciplin, které jsou také jeho hlavní nadějí pro podzimní start na mistrovství ČR žáků v jednotlivých disciplinách, které se bude konat v září v jihomoravské Břeclavi a kam nyní sušický talent směřuje svou další přípravu. Pěkné jsou ale i výkony ve sprintech, celkově má však sušický atlet velké rezervy ve zlepšování techniky většiny disciplin. René je nesporným talentem s velmi dobrými fyzickými předpoklady. Jeho výkony jsou však podepřeny i pravidelným poctivým tréninkem pod vedením jeho otce a také šéftrenéra sušických atletů Richarda Synka st.. Právě oni mají určitě nemalou zásluhu na krásné bronzové medaili z republikového vícebojařského mistrovství.

Renému všichni upřímně gratulujeme a přejeme, aby atletika Reného bavila i nadále a aby jeho úspěchy byly inspirací pro současné i budoucí sušické atlety, které velice rádi v oddíle uvítáme.