Aktuality

Martina Brejchová přivezla nečekaný bronz z  mistrovství republiky

Tábor, druhé největší město Jihočeského kraje, hostilo ve dnech 15. a 16. června Mistrovství České republiky v atletice mužů a žen. Mezi nominovanými závodnicemi byla letos i Martina Brejchová, běžkyně atletického oddílu TJ Sušice.

Svůj předsezónní cíl, dostat se na trati 800 m do nominace pro MČR, vysoce překročila. Nejdříve v rozběhu s přehledem obsadila v osobním rekordu 2:15,32 min. druhé místo a postoupila do nedělního finálového závodu. Ve finále se pak urputně držela na průběžném čtvrtém místě, aby se ve finiši v cílové rovince prosadila na vynikající třetí místo za závodnicemi brněnského Olympu Kutrovou a Půčkovou. Odměnou pro Martinu bylo i další zlepšení osobního rekordu až k hodnotě 2:14, 57 s.

Už samotný postup do finále jsme považovali u Martiny za její dosavadní největší úspěch, ale kdyby týden před závodem někdo chtěl spekulovat o možnosti bronzové medaile pro naši atletku, tak by byl považován za duševně chorého. Martiny republikový bronz je milníkem pro sušickou atletiku. Je to totiž historicky první medaile z mistrovství republiky v atletice v kategorii žen, kterou kdy závodnice v sušickém dresu získala. Přímo v Táboře byla svědkem tohoto nesporného úspěchu asi desítka sušických fanoušků nebo členů podpůrného týmu, kteří si vše dokonale mohli užít.

Velká škoda, že do  hodinového sestřihu, který České televize dva dny pro mistrovství vysílala, se „bronzový“ běh Martiny Brejchové nevešel. Zájemci však budou moci v nejbližších dnech najít řadu fotek dokumentujících tento historický okamžik na www.atletika.susice.cz.

Závody v Táboře měly výbornou diváckou atmosféru a v podání předních českých reprezentantů jsme byli svědky řady výborných výkonů minimálně evropské úrovně. A při tom všem, na stupních vítězů jsme mohli zatleskat sušické běžkyni. Co více jsme si mohli přát ? Martiny úspěch je také velkou odměnou pro trenéra Čeňka Klavrzu z pražské Dukly, který spolu se Zdeňkem Nešporem sušickou běžkyni připravuje a rovněž i pro ostatní členy jejího podpůrného týmu. Martina opět ukázala, že je velká bojovnice a atletiku má opravdu ráda. Všichni z jejího týmu věříme, že je to stále jen počátek cesty k jejímu dalšímu výraznému zlepšování výkonnosti. Kéž by byl její úspěch podložený poctivou tréninkovou pílí inspirací pro další sušické adepty atletiky v jejich přístupu ke královně sportů.