Aktuality

Ligový rozjezd

Teplá, ale větrná neděle přivítala závodníky při 1. kole letošní 2. ligy atletických družstev mužů. Na stadionu Na Děkance, v sídle jednoho z favoritů soutěže, Spartaku Praha 4, nastoupili v se skromnými ambicemi i sušičtí atleti - nováčci soutěže. Sílu kolektivu na poslední chvíli oslabila onemocnění nejlepšího běžce Honza Patáka a mladého sprintera a skokana Petra Synka. Pro Sušici již tradiční sestava dorostenců, s minimem zástupců klasické mužské kategorie, doplněná o 2 "veterány" se pustila do boje o záchranu v soutěži hned od první disciplíny. Ve sprintech na 100 a 200 m se ve velkém stylu vrátil na dráhu po lednové operaci třísel Filip Oudes, výborní byli i sprinteři Bureš, Jahn a Kopecký, pomalu se probouzí velká naděje - Martin Ron. Pěkný výkon předvedl na dlouhých překážkách Jan Nešpor, veterán Řehka (56 let!) výrazně bodoval v kouli i v disku, v tyči si skočil "osobáček" loňský žák Kája Šedina. Nestárnoucí Zdeněk Forster v běhu na 1 500 m ukázal, že stále "umí" a závěrečnou štafetu jsme jen těsně nevyhráli.

Jak ukazuje tabulka (doc), soutěž byla dramatická, první tři družstva se vešla do jediného bodu, o vítězi rozhodoval až větší počet druhých míst, což je dost unikátní.

Nakonec nechybělo mnoho a mohli jsme se radovat ze solidního šestého místa. V případě účasti "marodů" jsme mohli pozlobit i naše okresní soupeře z Klatov, družstvo, které sestoupilo z první ligy a disponuje daleko širší základnou atletů.

Soutěž atletických družstev je však velmi nebyzpytatelná, zranění, či neúčast třeba jen jednoho klíčového borce kteréhokoliv z týmů může řádně zamíchat celkovým pořadím. Ztráta na střed tabulky není nijak propastná. Proto k dalším soutěžním kolům je třeba nastupovat s respektem k soupeřům, ale i se zdravou sebedůvěrou, že v lize můžeme své umístění určitě ještě vylepšit.

Ke druhému kolu zajíždějí sušičtí atleti až na Vysočinu do Jihlavy, ve 3. kole budou bojovat v Českých Budějovicích, na podzim se představí na domácí nové dráze - 2. září na "pouťovém" ligovém kole, a soutěž vyvrcholí 16. září v Klatovech.

Zdeněk Nešpor, SN 11/2006

<< Zpět na předchozí stránku