Aktuality

Kladivářka míří na mistrovství Evropy i světa

Odchovankyně atletického oddílu TJ Sušice, Kateřina Skypalová, pokračuje ve výrazném zlepšování svých výkonů v hodu kladivem. Dorostenka, která v současné době již obléká dres extraligového týmu žen AK Škoda Plzeň, sbírá k velké radosti svých příznivců jeden úspěch za druhým.

Studentka sportovního gymnázia v Plzni již v květnu na VC Sušice a následně v Plzni na krajských přeborech Plzeňského a Jihočeského kraje splnila limit pro start na mistrovství Evropy své věkové kategorie a výkonem 66, 46 m vytvořila nový dorostenecký západočeský rekord. Tímto hodem se zařadila i na přední místa průběžných evropských tabulek.

11. června pak v Brně na mezistátním utkání v konkurenci závodnic ze Slovinska, Slovenska a Maďarska zvítězila výkonem 62,90 m. Porazila zde především dvě velmi silné maďarské soupeřky. Její spanilá jízda pokračovala 20. června i na „velkém“ mistrovství ČR v Táboře kde jako teprve 17-ti letá atletka obsadila mezi ženami 6.místo.

Hlavně však s kladivem o hmotnosti 4 kg překonala výkonem 59,14 m další limit, a to pro start na mistrovství světa juniorek, což jsou závodnice do 19-ti let. Katka se tedy nyní bude připravovat pod vedením své trenérky Lucie Plašilové na dva skutečně špičkové závody. V červenci ji čeká jak mistrovství Evropy v gruzínském Tbilisi, tak mistrovství světa v polské Bydhošti. Katce všichni k dosavadním úspěchům gratulujeme a držíme palce, aby jí zdraví i sportovní forma vydržela i na vrcholných mezinárodních závodech letošního roku.

Zdeněk Nešpor

<< Zpět na předchozí stránku