Aktuality

Ženy TJ Sušice průběžně na druhém místě 2. atletické ligy

Ženy TJ Sušice průběžně na druhém místě 2. atletické ligy
Již čtvrtou sezónu úspěšně reprezentuje naše město družstvo žen TJ Sušice ve 2. atletické lize. V předchozích letech ženy obsadily vždy krásná třetí místa. Jako každý rok se jedná o čtyřkolovou soutěž. V letošním roce má družstvo za sebou již tři kola  a před závěrečným kolem v Pacově se usadilo na vynikajícím druhém místě tabulky. Postupně se závodilo v Klatovech, Vlašimi a závěrečné kolo se konalo na domácím stadionu v Sušici v sobotu 13.června.

Na první kolo do Klatov jsme odjížděli s velkou nadějí , ale , bohužel, museli jsme  přijímat hodně omluvenek a výsledek papírově nevypadal zprvu dobře. Nakonec po prvním kole jsme získali skvělé druhé místo. Druhé kolo se konalo ve Vlašimi a zde jsme se už museli obejít bez největší opory,   Radky Hambergerové, která dlouhodobě onemocněla. Tým se snažil tuto ztrátu nahradit obětavými výkony všech ostatních  a zachránil nakonec alespoň 3. místo, které nám patřilo i po 2. kole.

Cíl pro 3.kolo na našem stadionu byl jasný – porazit Pacov a získat šanci bojovat v posledním kole o vysněnou druhou příčku v celkovém hodnocení. To se nám podařilo, obsadili jsme druhé místo ( za vítězným Unionem  Cheb) a družstvu Pacova jsme odskočili o jeden hlavní bod.  Jako každým rokem byla největší oporou naše stálice, vrhačka Radka Hambergerová, která však nám do konce sezony bude chybět. Podle dosavadního průběhu se ukazuje , že s její účastí bychom reálně mohli pomýšlet dokonce i na vítězství v soutěži. Jenže ve sportu žádná  „kdyby“ neplatí. Velkou posilou pro letošní rok je start  Mariany Malé, hostující tyčkařky a dálkařky z pražské Slávie, závodnice se „sušickými kořeny“, neboť její otec je bývalým sušickým atletem.

Dorostenka Katka Skypalová mladší, která se věnuje atletice teprve druhým rokem, začala svojí premiéru v družstvu žen vítězstvím v kladivu vyšší váhové kategorie. Její maminka se také nedala zahanbit a jistila dceru z druhého, resp. třetího místa. Další spolehlivou vrhačskou veteránkou v kouli a v disku je Ivana Vítovcová, která si najde na závody čas i přes nesmírně náročnou funkci starostky v Dlouhé Vsi.

V našem družstvu opět nastupují  i další hostující závodnice z Plzně, z nichž nejlépe bodují tyčkařka Tereza Schejbalová a sprinterka a novopečená trojskokanka Eliška Vybíralová. Z  pražské Slávie nás posílily ještě sprinterka  Tereza Jakschová a běžkyně Bára Hoftová. Z kmenových závodnic si odbyla premiéru Vanda Holá, která spolu s Jarkou Křížovou nastupovala na vytrvaleckých tratích a při své premiéře získávala body na 5 000 m a 1 500 m a nebála se zabojovat i ve štafetách.

Podíl na úspěchu má i lyžařka Tereza Vostradovská, která absolvuje vytrvalecké tratě na 3 000 a 5 000m, v případě domácího kola v Sušici obsadila výborné 4. místo na 1 500 m. Dalším  příjemným překvapením jsou i výkony dorostenky Jany Hoškové, která nastupuje na  100 m překážek, 400 m překážek a trojskoku a výrazně boduje.  Při posledním kole si v Sušici vytvořila v trojskoku osobní rekord.

Dorostenka Adéla Brožová je už dlouho oporou týmu. I přes drobné zdravotní problémy nastupuje pravidelně  na 100 m překážek, v trojskoku a skoku o tyči. Skok o tyči je vůbec naší nejlepší disciplinou. Pod dohledem trenéra Vaška Svobody st. zde nastupují naše tyčkařky Malá, Blahůtová, Schejbalová a Brožová .

Velkou radost jsme měli všichni i z návratu Martiny Brejchové, která ačkoliv stále vinou dlouhodobého zranění chodidla nemůže provádět prakticky vůbec běžecký trénink, tak v Sušici nastoupila na 400 m, následně na 3 000 m překážek a i přes velkou bolest i do štafety na 4x100 m. Martina je příkladem velké bojovnice a obětavosti pro družstvo, je to atletka „srdcem“.  Ve velkém vedru při 3. kole v Sušici si doběhla pro 2.místo na 3 000 m překážek Šárka Grabmüllerová, další výborná šumavská běžkyně – veteránka evropského formátu. Tímto děkuji všem spolehlivým závodnicím za reprezentaci oddílu a moc si přeji,  abychom se na poslední kolo do Pacova sešli v maximálním počtu a získali tak vytoužené druhé místo.

Celkový stav po 3. soutěžním kole :  1. SKP Union  Cheb (20 hl. bodů) 2. TJ Sušice (17) 3. TJ Slavoj BANES Pacov (16) 4. SK Čtyři Dvory Č. Budějovice (11) 5. Atletika Klatovy (9)  6.  TJ Spartak Vlašim (8) 7. TJ Baník Stříbro
                                                                                                                                                          Martin Jiroušek, vedoucí družstva žen

<< Zpět na předchozí stránku