Aktuality

Družstvo žen TJ Sušice opět ve II.atletické lize

Již třetím rokem se sušické ženy  účastní klání ve II.atletické lize. Tradičně se jedná o soutěž 4kolovou, kde postupně zavítáme do Pacova, Českých Budějovic, třetí kolo bude de na sušickém stadionu a soutěž vyvrcholí posledním kolem ve Vlašimi.

V soutěžní skupině se bojů zúčastní 8 družstev.

Na 1.kolo do Pacova odjíždělo družstvo žen v okleštěné sestavě oslabeno o největší opory z minulých let – Martinu Brejchovou a Šárku Grabmüllerovou.

Cílem vedoucího družstva Martina Jirouška bylo tedy vzhledem k sestavě 5.místo. Nakonec družstvo obsadilo 4.místo, které zaručuje dobrou výchozí pozici do dalších bojů. Celkové bodové hodnocení a umístění bodujích závodnic uvádím pod článkem.

Kostru týmu tvořily  vrhy a hody, kde sbíraly velké množství bodů veteránky Skypalová, Vítovcová a  hlavně  vynikající juniorky Radka Hambergerová. Tým je vhodně doplněn i staršími žákyněmi, ze kterých se neztratila nadějná Adéla Brožová, která mimochodem mezi dospělými ženami zvítězila v trojskoku.

Další starší žákyně Jana Hošková a Martina Kaltenbrunnerová sbíraly cenné zkušenosti v trojskoku, běhu na 800m a platné byly  i jako členky štafety na 4x100. Obětavě bojovala na vytrvalecké trati 3000m i naše pravidelná účastnice Jaroslava Křížová. Jako každý rok si od přípravy běžců -lyžařů odskočí na atletický ovál Tereza Vostradovská a Karolína Daverná. Karolína Daverná bohužel nemohla nastoupit, takže jí zastoupila bojovnice Tereza Vostradovská, která se neztratila a na 1500m obsadila 2.místo. Bodovala dále i na 400m a ve štafetě.
Stejně jako v letech předchozích za náš tým hostují atletky ze Slávie Praha, i letos máme na soupisce 6 jmen v čele s jejich trenérkou  a stále aktivní závodnicí Martinou Skružnou.

Na soupisce máme i celkem 4 závodnice z AK Škoda Plzeň a AC Domažlice.
Velmi si vážím závodnic, které reprezentují  náš oddíl a město Sušici a těším se již na 2.kolo do Českých Budějovic.
Sušické fanoušky sportu  bych tímto rád pozval na 3.společné kolo žen a mužů, které se koná na našem krásném stadionu v Sušici v sobotu dne 21.6.2014.
Níže uvádím průběžné pořadí družstev po 1.kole a umístění sušických bodujících atletek.


Martin Jiroušek

Celkový bodový stav po 1.kole
1. T. J. Sokol České Budějovice   166
2. SKP Union Cheb - klub atletiky   150
3. TJ Spartak Vlašim     130
4. TJ Sušice      121
5. TJ Slavoj BANES Pacov                  94
6. SK Čtyři Dvory Č.Budějovice      62
7. Atletika Klatovy       61
8. TJ Baník Stříbro       52

Bodovaná umístění sušických závodnic:

200m  9. A.Herynková   Disk  1.   R.Hambergerová
400m  10. T. Vostradovská    4.   I.Vítovcová
800m  8. T.Vostradovská   Kladivo 2. K.Skypalová
1500m  1. K.Šindelářová     6.  I.Vítovcová
  2. T.Vostradovská   Oštěp  6. R.Hambergerová
  5. J.Křížová   Koule  2. R.Hambergerová
3000m  10. J.Křížová     4. K.Skypalová
Dálka  2. A.Herynková     7. I.Vítovcová
Trojskok 1. A.Brožová
Výška  7. A.Brožová

<< Zpět na předchozí stránku