Aktuality

Další medaile sušické kladivářky

Dorostenka Kateřina Skypalová, členka atletického oddílu TJ Sušice, pokračuje na úspěšné vlně svých umístění  v mistrovských závodech.  Po suverénním  vítězství na červnovém dorosteneckém mistrovství republiky  se coby teprve 16-letá závodnice zúčastnila  mistrovství republiky žen do 22 let. Tato vrcholná republiková soutěž se konala  29. srpna v jihomoravském Hodoníně. A  Katka  sem rozhodně nepřijela pouze sbírat zkušenosti nebo si to užít, jak často slýcháme od mnohých sportovců.

Naopak, daleko zkušenějších soupeřek se nezalekla a získala krásnou bronzovou medaili za třetí místo výkonem   49,27 m. Nestačila pouze na první Martinu Klukovou z SKP Pardubice (56,06 m)   a na  druhou v pořadí Vendulu Kolářovou za AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště (51,00 m).  Když si uvědomíme, že jako dorostenka je zvyklá házet pouze náčiním o hmotnosti  3 kg  a nyní se musela popasovat se 4 kg kladivem, tak její výkon nabízí velice slibné perspektivy.

Katka Skypalová má letos velmi  úspěšný rok, který měl  pouze jeden výkyv, a to bylo zklamání z výkonu na evropském olympijském festivalu. Zde ji drobné zdravotní problémy připravily o pěkný výkon i umístění . Už samotná nominace a účast na tomto vrcholném evropském podniku konaném  Gruzii však patří mezi Katčiny veliké úspěchy letošního roku. Všichni nadějné sušické atletce gratulujeme k další medaili a přejeme úspěšné završení sezony, které ji čeká v mistrovství republiky mládežnických družstev, kde hostuje za klub AK ŠKODA Plzeň. Gratulace a poděkování patří rovněž její obětavé trenérce Lucii Plašilové, bývalé olympioničce, pod jejímž vedením Katka roste závod od závodu.         
                                                                                                                                                           Zdeněk Nešpor

<< Zpět na předchozí stránku