Aktuality

Běžecký Silvestr

Závěr roku bývá mezi atlety-běžci vyhrazen různým silvestrovským běhům. I pro sušické běžce se stalo tradicí zakončit starý rok při již 21. ročníku Silvestrovského běhu ve Ždírci u Plzně. Většina z nás se v silvestrovském dopoledni chystala na bujaré oslavy konce roku, nicméně naši běžci se připravovali na start 5 km dlouhého závodu s poměrně výrazným převýšením v první polovině trati.

Počasí bylo na tuto dobu docela přívětivé, trať byla suchá, takže výsledné časy na pětikilometrové vzdálenosti byly výrazně rychlejší ,než na sněhovém povrchu v roce předešlém. Ve výsledkové listině se sušičtí běžci vůbec neztratili, ba právě naopak. V hlavní kategorii mužů do 35-ti let obsadil Pavel Stěpáník výborné 2. místo a celkově byl rovněž druhý. Pavel v závodě běžel o 42 s rychleji , než v minulém ročníku a porazil i loňského vítěze a bývalého olympionika Michala Šnebergera z Dobřan.

V kategorii mužů nad 35 let zvítězil další sušický borec Martin Jiroušek. který byl současně „koučem“ celé sušické minivýpravy.

Nejmilejším překvapením bylo ale vítězství a hlavně způsob běhu Martiny Brejchové, které i po delším výpadku v tréninku dokázala nejen zvítězit mezi ženami, ale celkově i mezi startujícími 88 muži a ženami obsadila 11. příčku!
Závody byly perfektně organizované a zúčastnilo se jich přes 150 závodníků všech kategorií. Silvestrovský běh ve Ždírci tak opět více než symbolicky definitivně uzavřel jeden z neúspěšnějších roků sušické atletiky. V blížící se halové sezoně již ale půjde skutečně o tvrdé závodění a o pokoření osobních rekordů.  Takže věřme, že poctivý trénink v mrazech a v zasněženém sušickém okolí naši běžci i běžkyně kvalitně zúročí.

Zdeněk Nešpor

Druhý mezi muži Pavel Štěpáník a vítězka mezi ženami Martina Brejchová po doběhu Silvestrovského závodu na 5 km ve Ždírci u Plzně.

Druhý mezi muži Pavel Štěpáník a vítězka mezi ženami Martina Brejchová po doběhu Silvestrovského závodu na 5 km ve Ždírci u Plzně.
Více fotek ve fotogalerii.

<< Zpět na předchozí stránku