Aktuality

Atletický svátek se blíží

V úterý 12. května uvítáme na sušickém stadiónu přední české atletky a atlety při „Memoriálu Ladislava Nešpora a Ády Blahůta¨“.  Tradiční závody  pořádá atletický oddíl TJ Sušice ve spolupráci s městem Sušice, pod jehož patronací proběhne jedna z hlavních soutěží mítinku, jubilejní  40. ročník Velké ceny města Sušice v běhu na 100m mužů. Další hlavní soutěží bude 400 m překážek mužů, která se běží jako 8. ročník memoriálu Ladislava Nešpora.  Na programu bude ještě dalších 15 atletických disciplin v kategoriích mužů, žen, dorostu i  žactva. V letošním roce se generálním partnerem mítinku stala  sušická firma  Západočeské konzumní družstvo.

Diváci si letos přijdou na své již od prvních disciplin. Po žákovských závodech na 60 m se v 16:40 hodin postaví na start běhu na 300 m čerstvý halový mistr Evropy a loňský halový mistr světa v běhu na 400 m Pavel Maslák a mezi jeho soupeři budou i někteří jeho kolegové z reprezentační štafety. Krátce poté by do startovních bloků na třístovce s překážkami měly zakleknout mistryně světa Zuzana Hejnová a bývalá halová mistryně Evropy na čtyřstovce Denisa Rosolová. Účast Pavla Masláka, Zuzany Hejnové a dalších atletů z tréninkové skupiny Dalibora Kupky mají pořadatelé pevně potvrzenou. Proto, kdo je zvyklý chodit na sportovní podniky pozdě, tak by letos mohl přijít o tu nejlepší podívanou. Obecenstvo v Sušici se může těšit na celou plejádu dalších vynikajících českých atletů. V jednání je účast překvapivého halového mistra Evropy na 1 500 m Jakuba Holuši a v závodě na 1 000 m žen by se mohla česká mistryně Lenka Masná pokusit o překonání českého rekordu. Svůj start plánují do Sušice také další medailisté z nedávného veleúspěšného pražského halového mistrovství Evropy, dálkař Radek Juška nebo vícebojařka Eliška Klučinová, kterou bychom měli vidět na krátkých překážkách. Z dalších známých jmen  očekáváme na překážkách a v dálce  nástupce slavných českých desetibojařů  Adama Sebastiana Helceleta nebo další kvalitní překážkářku Kateřinu Cachovou, či slovenskou reprezentantku Lucii Slaničkovou. Obecně velký podíl ve startovním poli budou mít opět závodníci extraligového týmu pražské Dukly nebo SK Slávie Praha a dále samozřejmě sportovci z předních západočeských a jihočeských  klubů – Škody a Sokola Plzeň, AC Domažlic, TJ Klatovy nebo Sokola České Budějovice a VS Tábor.

Po několika letech se bude na hlavní ploše stadionu také házet diskem. A právě zde se představí  odchovanec sušické atletiky Josef Korál, dnes závodník pražské Slávie a juniorský mistr ČR. Mezi ženami ve stejné disciplině bude Sušici reprezentovat loňská juniorská medailistka z republikového mistrovství Radka Hambergerová. Velmi kvalitní soutěží by měl být běh na 1 000 m mužů, kde kromě zmíněného Jakuba Holuši by měl startovat i loňský vítěz Miroslav Burian z Dukly a o vylepšení svého osobního maxima za těmito borci bude usilovat i domácí Pavel Štěpáník.    
    
Pořadatelé z domácího atletického oddílu za podpory města Sušice a  sponzorů vynaložili  pro zdárný průběh  závodů opět velké úsilí, ale k tomu pravému vyznění je nutná silná divácká podpora. Proto  chceme  srdečně pozvat  všechny příznivce kvalitního sportu, aby přišli na sušický stadión vytvořit tu správnou atmosféru pro výkony atletů. Tradičním dopinkem pro závodníky i diváky bude i letos bubenická sestava „Muerta Mente“ z Plzně a v neposlední řadě¨se o atmosféru bude svým zasvěceným  komentářem starat atletický odborník Jacek Přibáň z Chebu. A pro ty nejmenší diváky bude vedle hlavní tribuny k dispozici zábavná skákací chaloupka.  Není skutečně mnoho možností , abychom v Sušici v nějakém druhu sportu  mohli vidět na vlastní oči v akci olympijské medailisty, mistry světa nebo Evropy. Sběratelé podpisů se už  nyní mohou těšit na  cenné úlovky do svých památníčků.  Přijďte strávit příjemný podvečer  s královnou sportu, atletikou.  Vstup pro diváky je zdarma!                                                                 
                                                                                                                                Zdeněk Nešpor

<< Zpět na předchozí stránku