Aktuality

Atleti TJ Sušice ve 2.lize – ohlédnutí za jarní částí soutěže

Poprvé v historii sušické atletiky se podařilo, aby družstvo mužů  startovalo na stejné úrovni soutěže  s ženským družstvem. Muži do ligy vstoupili s těžko splnitelným cílem záchrany v soutěži.  Naděje týmu  již předem značně snížilo neuskutečněné hostování a dlouhodobá zranění, či ukončení činnosti  některých očekávaných opor. Zatím tým mužů absolvoval  soutěžní kola  v Klatovech, ve Vlašimi a  na domácím stadionu v Sušici. Družstvo  bojuje v malém počtu proti značné výkonnostní přesile soupeřů a podle toho vypadá i umístění na posledním místě skupiny.

Tým velmi podpořili svými solidními výsledky také  veteráni v předsunutých  závodech v chůzi na 10 km  v Olomouci, v Liberci a na slavné trati Praha-Brandýs. V Olomouci vybojoval druhé místo Petr Krčmář, v Liberci byli naši chodci v nejsilnější sestavě a obsadili 2. místo Petr Krčmář  a 4. místo Miroslav Kalous. do Brandýsa dorazil Miroslav Kalous na 3. místě. 

Za zmínku stojí řada kvalitních individuálních výsledků, jak u spolehlivých opor, tak i u mladých, začínajících a často zatím minimálně trénujících žáků a dorostenců.Na dlouhých vytrvaleckých tratích předvádí svůj vysoký standard veterán Zdeněk Forster a s ním obětavý Petr Kyral. Při 3. kole v Sušici je doplnili ještě Zdeněk Kalina a po delší odmlce i Honza Paták, kteří nastoupili k těžkému závodu na 3 km překážek s vodním příkopem a získali zde ještě s Pavlem Štěpáníkem rekordní počet bodů z jednotlivé discipliny.

Ve sprintech máme jediného závodníka, Václava Kašáka, který dokáže konkurovat svým nejlepším časem 11,52 na 100 m a sbírá body za finálová umístění. Na stejné trati se ukazuje velkou nadějí  žák Miloslav Prášek, který 2 x již zaběhl čas 12,56 s a měl by pomalu přemýšlet, zda nedat před tenisem přednost královně sportů. Z dalších mladičkých závodníků na sebe upozornil všestranný Karel Hanzlík, který netradičně kombinuje skok o tyči (nejlépe 2,90 m) a 800 m (zlepšení na 2:10,94 min.).

V oštěpu a v disku se zlepšuje Vašek Kortus.a patří k bodujícím závodníkům. Nejlepším sušickým závodníkem a prvotřídní oporou týmu je René Hamberger, který dosud s jedinou výjimkou, kterým bylo druhé místo v Sušici v hodu diskem, všechny svoje discipliny vyhrává a  to ve výborných výkonech. V kouli nejlépe 16,18 m, což ho řadí na 8. místo průběžných celostátních českých tabulek ! V oštěpu se svým výkonem  61,45 m také zatím nemá soupeře a v disku se pyšní rovněž  hodnotným výkonem 45,45 m. Opakovaně si zlepšil svůj   osobní rekord na 400 m překážek až na 58,73 s  mílař Pavel Štěpáník, který je po Rendovi Hambergerovi druhým  nejlepším bodujícím  závodníkem. Pavel k tomu stačí ještě pravidelně vítězit na 1500 m (nejlépe zatím 4:14,08 min) a na prvních místech se objevuje i na trati 800 m.

Pro všechny sušické muže, žáky a veterány byla zatím 2. liga solidní příležitostí porovnat své možnosti s kvalitními soupeři. Startu ve 2. lize i přes nepříznivé umístění družstva není třeba vůbec litovat. Dosavadní průběh soutěže obavy z nedostatečného počtu vlastních  závodníků s patřičnou výkonností potvrdil, i když se družstvu nedá upřít bojovnost. Obrovským pozitivem je, že sušičtí závodníci jsou ve 2.lize vidět, někteří dokonce individuálně i vítězí. Reprezentanti z města na Otavě rozhodně ostudu nedělají a některé jejich individuální výkony  jsou velmi dobré i pohledem  vyšších soutěží.

                                                                              Petr Bukovský - vedoucí družstva mužů

<< Zpět na předchozí stránku