Aktuality

Atleti si napravili reputaci

Za ideálního počasí, v teple a za bezvětří, proběhlo v Sušici poslední srpnovou neděli třetí soutěžní kolo letošního Oblastního mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje v atletice družstev mužů. Domácí tým měl skutečně co napravovat, neboť ve 2. kole v Nýřanech obsadil až poslední, páté pořadí, a svoje pěkné třetí místo z 1. kola si pořádně pohoršil. Tentokráte se však sušičtí borci sešli v hojném počtu a až na drobné výjimky měl vedoucí družstva, Karel Šedina starší, k dispozici celou sestavu.

Tradičně nejvíce bodů nasbírali sprinteři, z nichž Ríša Synek zvítězil na 100 m (11,47 s ) i na 200 m (22,80 s) a vítězně finišoval také ve štafetě na 4x 400 m (v sestavě Šraděja, Šedina, Kopecký a Synek v čase 3:42,51 min.). Další sprinterské body přidal za 3. místa na stovce (11,80 s) i na dvoustovce (24,19 s) Martin Kopecký, přestože startoval letos poprvé a s minimálním tréninkem. Na cenné body za 6. místo na 100 metrové trati dosáhl i nadějný žák Jan Pádecký (12,45 s). První místa dále vybojovali – Karel Šedina na 400 m překážek (1:00,43 min.), Jakub Šraděja na 800 m (2:04,41 min.) a Radek Patlejch ve skoku o tyči (3, 80 m). Milým překvapením bylo druhé místo a čas Pavla Štěpáníka na trati 5 000 m (18:04,10 min.) Tento dorostenec se atletice začal částečně věnovat až v letošním roce, když dosud hraje hlavně fotbal v nedalekém Pačejově. Má však zjevné předpoklady pro vytrvalostní tratě a při vhodném treninku by mohl dosáhnout výborných výsledků. Body za druhé místo získal ještě Honza Paták na 1 500 m (4:24,41 min.) , za třetí místo pak Karel Šedina ve skoku o tyči (3,40 m). Poctivě pro družstvo zabojoval dorostenec René Hamberger, který závodil poprvé od vážného zranění kotníku. V oštěpu obsadil 2. místo a obětavým výkonem na 400 m získal cenné body za 5. místo (57,32 s). Ve velmi silné konkurenci ve vrhu koulí získal Karel Brejcha výborné 4. místo (12,14 m). Bodovali ještě - Václav Kortus v hodu diskem (28,98 m) za sedmé místo a Petr Kyral v běhu na 1 500 m, který se vrátil na atletický ovál po dlouhých létech a pomohl týmu šestým místem (5:18,41 min.). Opět je třeba smeknout před výkony veteránů - Petra Krčmáře (ročník 1958) za jeho 3. místo na trati 5 000 m (18:29,58 min. ) a 5. místo na 1 500 m (5:05,56 min.) - a Václava Svobody (ročník 1949 !) za 6. místo ve skoku o tyči (2,40 m). I když se jedná „pouze“ o oblastní soutěž atletických družstev a to v podání čistých amatérů, byly v Sušici k vidění některé skutečně kvalitní výkony. Například 54,17 m v hodu diskem závodníka Vukliševiče z AC Karlovy Vary nebo 15,53 m ve vrhu koulí v podání téhož borce - to jsou výkony, které by s přehledem stačily na bodování v atletické extralize. Rovněž výkon sušického Ríši Synka na 200 m (22,80 s) nebo čas domažlického vytrvalce Jiřího Vojáka v běhu na 5 000 m (16:26,69 min.) jsou velice hodnotnými výkony. Závody se podařilo zvládnout dobře i pořadatelsky, k dispozici byla elektrická časomíra a sušičtí rozhodčí opět prokázali své zkušenosti nabyté při pořádání náročných závodů.

Výsledkem nasazení celého sušického kolektivu bylo nakonec 2. místo ve 3. soutěžním kole, což znamená celkově zatím 3. místo v oblastním mistrovství před závěrečným 4. kolem.