Aktuality

Atleti přivezli medaile z haly

Atletika již dávno není pouze letním sportem. Halové závody mají již řadu let své mistrovské soutěže i v rámci Plzeňského a Karlovarského kraje. A této možnosti využili letos opět i někteří sušičtí závodníci, kterým se podařilo v době nastupujících chřipek, či probíhajících školních lyžařských výcviků, startovat v první únorovou neděli v přetlakové hale v Praze na Strahově na přeborech západočeské oblasti. Zastoupení sušického oddílu bylo sice početně velmi skromné, ale dosažené výsledky jsou výborné.

Milým překvapením je především 1. místo staršího žáka Jana Pádeckého, který zvítězil v početně nejvíce obsazeném závodě na 60 m časem 7,83 s. Tímto svým osobním rekordem nechal za sebou na dalších medailových pozicích Tiralu z Chebu a Gengela ze Stříbra. Honza Pádecký pokračoval však úspěšně i v dalších disciplinách. V dlouhém sprintu na 150 m získal výborným časem 19,05 s druhé místo - jen těsně za chebským závodníkem Tiralou (18,98 s). A konečně ve skoku dalekém přidal opět „stříbro“ za 2. místo a výkon 5, 38 m, když jeho přemožitelem byl pouze klatovský žák Kloud výkonem 5,60 m. Věřme, že tyto úspěchy Honzu Pádeckého vyprovokují k poctivé tréninkové přípravě na letní sezónu.

V Praze však úspěšně hájily barvy sušického oddílu i děvčata - sestry Monika a Veronika Koppovy. Starší Monika vybojovala mezi dorostenkami v běhu na 200 m výborné 3. místo časem 28,86 s za Krchňákovou ze Sokola Pzeň a za svojí tréninkovou kolegyní z TJ Klatovy Martinou Štychovou. V silnější konkurenci na 60 m stačila ještě vybojovat solidní 5. místo časem 8,56 s. Nejlepší své umístění získala Monika ve skoku dalekém, když jí výkon 4,72 m určil 2. místo za vítěznou dorostenkou Štvánovou ze Sokola Plzeň, která jako jediná překonala 5-ti metrovou hranici. Zdá se , že Monika může při dodržování pravidelného a vhodně voleného tréninku navázat na své vynikající výkony z žákovských let. Poprvé mezi staršími žákyněmi se představila mladičká Veronika Koppová. Její pěkné 8. místo za 4, 18 m ve skoku dalekém a čas 9,02 s ve sprintu na 60 m mezi vesměs staršími soupeřkami nechť je pro ni povzbuzením a dobrou zkušeností pro další rozvoj jejího nesporného talentu. Od této šikovné atletky se určitě v budoucnu dají úspěchy očekávat.

Celková bilance z halového Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje je velice lichotivá a vysoce „produktivní“. 1 závodník + 2 závodnice získali celkem 6 medailí (1x zlatou, 3 x stříbrnou a 1 x bronzovou). Všem patří naše upřímné poděkování za velmi úspěšnou reprezentaci. Gratulace v této souvislosti patří však i trenérům, zejména panu učiteli Jaroslavu Havlovi, který se trenérsky o sušické atletické mládí stará v současné době nejvíce.