Aktuality

7 halových atletických medailí

Tradičně začátkem února míří západočeští atleti do nafukovací haly v Praze na Strahově, kde se konají závody Oblastního mistrovství jednotlivců Plzeňského a Karlovarského kraje. Také letos, 2. února, se skupinka vybraných sušických atletek i atletů různých věkových kategorií vypravila do Prahy, aby si zpestřili zimní přípravu ve vytopené atletické hale. Tato zařízení jsou již dlouhá léta k dispozici pouze v našem hlavním městě, takže pro většinu „venkovských“ závodníků je oblastní halové mistrovství jedinou možností, jak otestovat svoji aktuální výkonnost uprostřed zimní přípravy a vlastně si kvalitně zatrénovat. Závodů se zúčastnilo 244 závodníků z 36 oddílů západočeského regionu.

Sušici reprezentovala jen malá skupinka závodníků, ale přesto někteří z nich byli skutečně vidět a dosáhli i na medailová umístění. Zlaté medaile získaly Martina Brejchová mezi ženami v běhu na 400 m solidním časem 62,70 s a Lucka Šimečková mezi juniorkami v běhu na 800 m v osobním rekordu 2:26,12 min.

Druhá místa a tedy stříbrné medaile získali – ve skoku dalekém v kategorii mužů Pavel Pádecký skokem 5,76 m a starší žák Dominik Tesař ve skoku vysokém výkonem 1,48 m. Stejný závodník přidal ještě třetí místo a bronzovou medaili  v závodě na 60 m př. v čase 10, 21 s. Další bronzové medaile za třetí místa přidaly dorostenka Radka Hambergerová ve vrhu koulí za pěkný výkon 11,77 m a ve skoku dalekém žen Martina Brejchová, která si tuto pro ni netypickou disciplinu vyzkoušela závodně poprvé v životě a dosáhla na metu 4,63 m.

Celkem tedy 7 cenných kovů se zahoupalo na krku sušických reprezentantů. Musíme však uvést i další pěkná umístění : Adélka Brožová poprvé mezi staršími žákyněmi byla 5. na šedesátce překážek (10,87 s) a 7. ve skoku vysokém (1,36 m). Devátá místa získali starší žák Martin Kotál na 60 m př. (12,12 s) a starší žákyně Vendula Paroubková, rovněž na překážkových 60 m (11,22 s). Starší žákyně Nathalie Smrkovská pak při jednom ze svých prvních závodů doběhla 12. v běhu na 800 m (3:38,91 min.). Honzovi Pádeckému se v nabitém závodě mužů na 60 m nepodařilo postoupit z rozběhu, ale jeho čas 7:70 s  je na jeho poměry slušný.

Medailistům i všem dalším sušickým závodníkům můžeme poděkovat za kvalitní reprezentaci, jejich výkony jsou určitě pobídkou do další přípravy na hlavní – letní atletickou sezónu. Zároveň tento závodní test ukázal, kdo skutečně dlouhodobě a pravidelně trénuje a kdo si atletiku zatím jen „oťukává“. Je trochu škoda, že jsme neobsadili kategorii těch úplně nejmenších nadějí, tzv. žákovské přípravky, která má v sušickém oddíle poměrně dosti velké zastoupení. Snad v letní sezóně budeme moci sledovat při závodech a pochválit i tuto skupinu nejmenších atletických nadějí.