Aktuality

3 finálová umístění na Mistrovství ČR

I v druhé polovině letošní závodní sezóny pokračovala série pravidelných účastí sušických atletů na republikových mistrovstvích mládežnických kategorií. V kategorii staršího žactva si kvalitními výkony vybojovala nominaci na přebor republiky nadějná sušická atletka Radka Hambergerová.

Mistrovský závod atletického žactva se letos konal 3.září v Novém Městě nad Metují a Radka zde nastupovala do závodu v hodu diskem s tabulkově druhým nejlepším výkonem ze všech startujících žákyň (32,60 m). Ve vlastním závodě se jí však nepodařilo podobný výkon zopakovat, a tak obsadila nakonec velmi solidní 5. místo za výkon 29,03 m. Sama závodnice i trenér však určitě pomýšleli na některé z medailových umístění.

V dalších dvou soutěžích však Radka své tabulkové postavení výrazně vylepšila. Ve vrhu koulí jí před soutěží patřila 11. příčka, v mistrovském závodě pak obsadila pěkné 6. místo za výkon 11,45 m. A konečně v hodu oštěpem figurovala v tabulkách před závodem dokonce až na 14. místě a přesto dokázala v mistrovství republiky získat 7. místo. Celkovou bilancí jsou tedy 3 velmi pěkná finálová umístění, což se dá označit určitě za úspěch závodnice i jejího otce – trenéra.

Úspěšné vystoupení Radky Hamergerové skvěle doplnilo sbírku finálových umístění dalších sušických mladých atletů na letošních mládežnických republikových šampionátech. Celkem se malý sušický oddíl může v této sezóně chlubit pěti závodníky s finálovou účastí na MČR.